
Vyškovský Senior point se nachází v Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Nádražní ulici. "Senioři nad 55 let se v centru dozvědí, jak nenaletět podvodníkům nabízejícím pochybné finanční produkty, nevýhodné půjčky nebo jak postupovat v dědickém řízení a v bytových problémech. Budou mít také volný přístup k internetu s možností setkání s ostatními vrstevníky," řekl Vaculík s tím, že Senior point není právnická poradna, ale spíše rozcestník, aby senioři nemuseli složitě hledat, kde co mají vyřídit.
"Na otevření do Vyškova přišlo mnoho lidí. Jsem rád, že je o to tak velký zájem. Je pro nás důležité stát po boku starším lidem při orientaci v zákonech, abychom je nenechali někým obelhat. Centrem se je snažíme provést nástrahami státní správy a nástrahami života, které přinesly moderní počítače a jiné vymoženosti," řekl Juránek.
Dodal, že v budoucnu by měl být Senior pointů až trojnásobek. "Nejprve jsme se zaměřili na okresní města, ale postupně by mělo být center okolo dvaceti," dodal.
Lidem bude k dispozici proškolený pracovník, který jim poradí, kam se s problémy obrátit. Zájemci si mohou v novém centru vyřídit i Senior pas, což je projekt Jihomoravského kraje. Jeho podstatou je vytvoření sítě míst, kde budou pro obyvatele kraje nad pětapadesát let poskytované slevy na výrobky a služby.
Podle Vaculíka již funguje Senior point v Brně, Blansku, Tišnově, Hodoníně a nyní ve Vyškově. Do dvou týdnů k nim přibude také Břeclav.
Partnery Senior pointů jsou Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje, Centrum pro rodinu a sociální péči, Rada seniorů České republiky a Sdružení obrany spotřebitelů, kteří proškolují pracovníky Senior pointu, aby byli schopní poskytnout důchodcům správné a ucelené informace.